Podczas Dnia Aktywności uczniowie klas 1–3 mieli okazję zaprezentować się na scenie w wyjątkowym konkursie Mini Playback Show. Wcielając się w swoich ulubionych artystów z Polski i ze świata, dali pokaz talentu, odwagi i wyobraźni. Występ przed publicznością uczy, że warto wierzyć w siebie i swoje możliwości. Kontakt z różnorodną muzyką otwiera dzieci na świat i daje pozytywny zastrzyk emocji. W tym dniu nie brakło też spacerów oraz zabaw na boisku szkolnym, które były okazją do kreatywnej i twórczej zabawy.
Dziś uczniowie klas 1–3 mieli też wyjątkową okazję śledzić start rakiety z udziałem drugiego Polaka w kosmosie!
Podczas transmisji – prowadzonej zarówno w języku polskim, jak i angielskim – dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały relację z misji dr. Sławosza Uznańskiego, który poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
To nie tylko inspirujące wydarzenie naukowe, ale też świetna okazja do rozwijania kompetencji językowych i poszerzania wiedzy o najnowszych osiągnięciach techniki.